Historie 

2003

Druhý červnový víkend roku 2003 se uskutečnil první ročník festivalu Křenovický Rakovec, pořádaný folkovou skupinou Careta a SDH Křenovice. Festival se konal v pěkném areálu fotbalového hřiště od 14.00 hodin za účasti skupin: F. T. Prim, Kaskadéři, Louisiana, Taverna, Bratři Pospíšilové a Careta. V rámci festivalu probíhal dětský den, který nám pomohly zorganizovat děti z místního turistického oddílu Tuláci, k vidění byly také ukázky historického šermu, maňáskové divadlo a dělostřelecká baterie Santon 1805 Austerlitz. Zakončení festivalu nám zpříjemnila country skupina FRC Slavkov, při níž se všichni výborně bavili.

 

 

2004

 Druhý ročník se konal opět na hřišti 12. 6. 2004, začalo se již ve 13.00 hodin před docela početným publikem. Festivalu se zúčastnily tyto skupiny: Koňaboj, Drive, Poloband, Taverna, Jiří Fadrný, Bratři Pospíšilové a Careta. Kapely podaly úžasný výkon a u návštěvníků měly velký úspěch. Úspěch měli také místní "ochotníci" z Divadla Ant. Vorla, kteří nás rozveselili krátkým představením s názvem Ptákovina. Celé odpoledne krásně svítilo sluníčko, večer se počasí trochu pokazilo, ale přesto byla atmosféra stejně, jako minulý ročník, velmi dobrá. Večer byl zakončen country bálem se skupinou Kompromis z Brna.

 

 

2005

 

 Festivalu se zúčastnily tyto skupiny: Sule, Madalen, Careta, Poloband, Petra Šany Šanclová + Michael Vašíček, Pavlína Jíšova & CS Band.

 Festival zakončen country bálem se skupinou Seveři

 

 

2006

  Festivalu se zúčastnily tyto skupiny:  Pavel Pokorný, Sule, Mezitim, Kaskadéři, Špunt, Krahoš, Careta,  Bokomara.

 Festival zakončen country bálem se skupinou Seveři

 

 

2007

 Festivalu se zúčastnily tyto skupiny: Fi&kr, Pocity, Krahoš, Careta, Šůtrs, Hot Jazz, Koňaboj, Hop Trop.

 Festival zakončen country bálem se skupinou Sedlo.

 

2008

Festivalu se zúčastnily tyto skupiny: Careta, LaMancha, Pocity,Yantar, Hrnek, Goodwill, David Neckář – dudácké vystoupení, Kamelot.

Festival zakončen country bálem se skupinou Sedlo.

 

 

2009

Festivalu se zúčastnily tyto skupiny: Hrnek, Kamelot-junior,  I.C.Q., Johnny Cash Revival, Careta, dudácké seskupení The Rebel Pipers, Slávek Janoušek a Luboš Vondrák, František Nedvěd a skupina Tiebreak.

Festival zakončen country bálem se skupinou: Cech.

 

 

2010

Festivalu se zúčastnily tyto skupiny:  A. M. Úlet, Láďa Zítka, Careta, Děvčice,Bokomara, Fleret a Jarmila Šuláková.

Festival zakončen country bálem se skupinou Cech.

 

2011

Festivalu se zúčastnily tyto skupiny:FLERET, JOHHNY CASH REVIVAL, PAVEL HELAN, PŘÍSTAV, CARETA, ŠPUNT.

Festival zakončen country bálem se skupinou Cech.

 

 

 

2012

2013

 

2014

 

2015

 

2016